Droga inwestora – case study od meliny do ……

 In mojeWynajmowanie.pl

Od meliny śmierdzącej moczem, potem i kałem, po mieszkanie na „wysoki połysk”. Tak właśnie pracujemy dla naszych Klientów. Dziś kończymy historię pewnej inwestycji w Czeladzi, którą przeprowadziliśmy od A do Z dla jednego z Inwestorów. Jak podoba się wam efekt końcowy ?

W lutym 2017 pokazywałem wam dwa filmy nakręcone w totalnie zrujnowanych lokalach, które odstraszyły już wielu potencjalnych inwestorów – jednak nie nas. Tamten wpis znajdziecie – tutaj.

Wtedy jeszcze nie pracowałem pod marką Fabryka Mieszkań, ale blisko współpracowaliśmy. Dziś wspólnie możemy zaprezentować co udało się zrobić z mieszkania, w którym koczowali bezdomni, nie było ujęcia wody, a przewody elektryczne już dawno były oddane do najbliższego skupu metali kolorowych. Taki widok zastaliśmy, po odebraniu klucza do kłódki jakie trafiły do nas po podpisaniu przez Inwestora aktu notarialnego.

Film nakręciłem w lutym 2017, właściwy remont zaczął się jednak dopiero w maju 2017, a to z jednego prozaicznego powodu – moja ekipa remontowa nie miała wcześniej czasu, remontowali inne moje mieszkanie. Teraz dzięki połączeniu sił, w ramach Fabryki Mieszkań mamy dużo większe możliwości i nie planuje już tak długich przestojów.

Co zostało zrobione w mieszkaniu?

Hmm, chyba łatwiej będzie napisać co nie zostało w nim zrobione, ale postaram się.

Zaczęliśmy od skucia tynków – zniknęło wszystko co było na ścianach, zostały gołe ceglane ściany. Ten zabieg pozwolił nam uwolnić się od tych wszystkich „zapachów” jakie unosiły się w lokalu. Dodatkowym „bonusem” było to że mieszkanie powiększyło się – na każdej ze ścian było od 2-8 cm tynku.

Wymiana okien – stare drewniane okna zastąpiliśmy nowoczesnymi oknami PCV obowiązkowo z nawietrzakami, tak aby do lokalu było dostarczane świeże powietrze. Okna podzielona są na 6 pól tzw. szprosami, tak aby dostosować ich wygląd do okien sąsiada oraz do stylu w jakim były oryginalne drewniane.

Instalacje – całkowicie nowa instalacja elektryczna, w naszym przypadku była koniecznością, ale nawet jeśli w mieszkaniu jest już jakaś stara instalacja to zawsze doradzam jej wymianę, odradzam łączenie starego z nowym – bo to zawsze kończy się awarią i niepotrzebnymi stresami. Nowa zawitała też kanalizacja oraz rurki z wodą.

Ściany, sufity i podłogi –  mieszkanie było już pozbawiane tynków, gdy ekipa remontowa zaczęła ustawiać stelaże i montować płyty kartonowo-gipsowe, pod płytami znalazła się wełna mineralna, po to, aby choć trochę poprawić termoizolację mieszkania. Lokal znajduje się w kamienicy, która nigdy nie będzie mogła być termomodernizowana poprzez obłożenie jej styropianem. W podwieszanym suficie znalazło się miejsce na ledowe oświetlenie – w całym mieszkaniu o powierzchni około 30 m2  mamy 25 punktów świetlnych – trochę z tym przesadziłem. Na oryginalną drewnianą, krzywą podłogę powędrowały izolacja oraz płyty OSB, a na nich kafelki w łazience i panele w pozostałych pomieszczeniach.

Jak pamiętacie „oryginalnie” w lokalu nie było łazienki – było jedynie pomieszczenie z muszlą klozetową. To nas nie zraziło, powiększyliśmy to pomieszczenie i powstała pełnowartościowa łazienka, w której mamy prysznic bez brodzika – woda spływa po kaflach do odpływu, pralka powędrowała do kuchni.

W mieszkaniu znalazło się miejsce nawet na mikro przedpokój – całe 85 cm długości, wystarczająco, aby zmieścić szafę IKEA na kurtki i buty.

Dość tych technicznych szczegółów zapraszam do obejrzenia filmu z wyremontowanego mieszkania, które aktualnie szuka swojego pierwszego najemcy.

Poniżej Kilka zdjęć dla tych, którzy wolą fotografię, a nie kinomatografię:

    

    

    

    

    

Inwestowanie „od A do Z” z Fabryką Mieszkań.

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem swojej „przygody” z nieruchomościami? Masz środki, chęci ale brak Ci czasu, doświadczenia, odwagi, żeby zacząć?

A może masz już mieszkanie lub dwa i brakuje Ci czasu na ich obsługę? A może stoją puste bo nie obawiasz się o zniszczenia jakich mogli by dokonać potencjalni najemcy?

Jeśli odpowiedziałeś na jedno z tych pytań twierdząco, skontaktuj się ze mną, chętnie pomogę Ci budować portfel mieszkań na wynajem, remontować zakupioną ruinę, albo zarządzać mieszkaniem na wynajem. Fabryka Mieszkań znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie.

 

Pozdrawiam

Olek

Recommended Posts
Showing 14 comments
 • Kamil
  Odpowiedz

  Jak wyszukales mieszkanie?

  • Olek
   Odpowiedz

   Internet.
   Zapraszam do współpracy z Fabryką Mieszkań – wyszukamy tego typu „perełki” za Ciebie.

 • Hubert J.
  Odpowiedz

  No teraz to wygląda przepięknie! I niech mi ktoś powie, że nie warto! Dobra robota! Aż chciałoby się tam zamieszkać!

  • Olek
   Odpowiedz

   Pewnie, że warto!

 • Lukasz
  Odpowiedz

  Bardzo dobry efekt. Gratuluje.

 • Fabian
  Odpowiedz

  Pięknie wykończone mieszkanie!!! Ta żółta ściana w kuchni najbardziej mnie zachwycila. Świetnie będzie odbijała światło w małej kuchni!

  • Olek
   Odpowiedz

   Dziękuję, kolor to pomysł mojej żony.

 • Skup Nieruchomości 24
  Odpowiedz

  Naprawdę świetnie urządzone 🙂 Idealne dla osoby, która zazwyczaj bywa w rozjazdach. Jak już powiedzieli moi przedmówcy, efekt jest świetny!

  • Olek
   Odpowiedz

   Dziękuję. Kolejne „w drodze”.

 • Radosław
  Odpowiedz

  Niesamowita zmiana! Mieszkanie przed remontem wygladało kiepsko. Jednak remont praktycznie wszystko odmienił. I prezentuje się naprawdę dobrze!

  Podoba mi się również użycie kolorów w mieszkaniu. Jest schludnie, nowocześnie oraz stylowo.

  • Olek
   Odpowiedz

   Dziekuje

 • Paweł Jarczak
  Odpowiedz

  Mega metamorfoza! Mieszkanko śliczne 🙂 Ładne kolorki i przestronnie urządzone. Ta żółta ścianka w kuchni fajnie kontrastuje z szarymi szafkami. Bardzo mi się podoba.

  • Olek
   Odpowiedz

   Dziękuję. Kolor szafy wybrała żona – to bardziej oliwkowy niż żółty.

Zostaw komentarz