Pierwsza BLOG-owa inwestycja

 In mojeWynajmowanie.pl

Dotychczasowe moje wpisy obrazowały historyczne inwestycje – opowiadałem o tym co się wydarzyło, co zrobiłem źle, co mi się udało. Teraz nadszedł czas na pierwszą inwestycje relacjonowaną niemal „live” na blogu. Od samego początku będę fotografował, filmował, relacjonował tak, abyście mogli „uczestniczyć” w tym remoncie i przeżywać go razem za mną.

Moja druga inwestycja w „Trójmieście” – Czeladź-Będzin-Sosnowiec – czyli na Piaskach – dzielnicy Czeladzi, w której sporo jest zabytkowych budynków – mały rys historyczny dzielnicy i kilka fotografii z internetu, aby przybliżyć wam okolice.

W tym jakże urokliwym miejscu kupiłem lokal na poddaszu – pisze lokal bo trudno nazwać to jeszcze mieszkaniem, są ściany, okna i drzwi, ale pracy przed nami wiele.

Klatka schodowa:

wp_20161211_10_22_09_pro   wp_20161211_10_22_03_pro

wp_20161211_10_20_18_pro   wp_20161211_10_20_45_pro

wp_20161211_10_20_33_pro   wp_20161211_10_20_28_pro

Lokal:

dscn0680   dscn0682

wp_20161105_13_10_46_pro   wp_20161105_13_10_34_pro

wp_20161105_13_11_43_pro   wp_20161105_13_11_36_pro   wp_20161105_13_11_26_pro

wp_20161105_13_11_19_pro   wp_20161105_13_11_06_pro   wp_20161105_13_10_57_pro

Tak jak ostatnio wspominałem, żona zakupiła kamerę, którą będę dla was dokumentował postępy prac:

Kamera pomaga też sprawdzić co jest na stropie nad lokalem, szybka łatwa inspekcja i jeszcze więcej prac na liście do wykonania:

Zakres remontu będzie obejmował także częściowy remont klatki schodowej i przestrzeni przed lokalem, tak aby przestały straszyć, a zaczęły zachęcać do zamieszkania:

Co chodzi mi „po głowie”?

Aktualnie rozkład pomieszczeń jest następujący:

plan_przed

Chciałbym, aby po remoncie mieszkanie składało się z sypialni, dużego salonu z aneksem kuchennym i łazienki, widzę to tak:

plan_po

Co sądzicie o takim rozkładzie mieszkania?

Przy okazji tego remontu myślę o kilku eksperymentach:

 • Ogrzewanie „hybrydowe” – czyli elektryczne, ale wspomagane nowoczesną kozą, która stanie w salonie. Od pewnego czasu „chodzi” za mną taka koza uważam, że będzie super klimatycznym akcentem, a przy okazji ogrzeje kawałek mieszkania.
 • Ogrzewanie podczerwień – na ostatnim Kongresie Mieszkanicznika poznałem inwestorów, którzy do ogrzania swojego mieszkania użyli paneli na podczerwień, inny zastosował nawet matę na podczerwień do ogrzewania podłogowego. W tej chwili panel na podczerwień pracuje w mieszkaniu mojego Ojca – zobaczymy jak się sprawdzi i może zastosuje to rozwiązanie u siebie.
 • Ocieplenie pianą – kamienica, w której znajduje się lokal jest zabytkiem i nie jest w żaden sposób ocieplona, nawet dach nie ma izolacji, a ja mam dostęp do niemal wszystkich ścian od zewnątrz (od strony stryszków i klatki schodowej) i stropu, dlatego aby ocieplić to wszystko szybko i skutecznie chce użyć piany poliuretanowej. Jeszcze nie mam wyceny i nie wiem czy koszt w porównaniu do ocieplenia wełną mineralną nie będzie zbyt wysoki. Czy ktoś z was ma dobre/złe doświadczenia z takim sposobem docieplenia mieszkania/domu?
 • Ocieplenie od wewnątrz ściany szczytowej (tej z oknami od podwórka) – aby całe mieszkanie było w jakiś sposób docieplone, ścianę szczytową ocieplimy od wewnątrz bloczkami ytong. W ten sposób koszty ogrzewania powinny być wyraźnie niższe niż w mieszkaniu bez ocieplenia.

To tyle jeśli chodzi o nowości technologiczne. Nowością jeśli chodzi o zakres remontu będzie wyjście na klatkę schodową – nie chce czekać, aż wspólnota zdecyduje się na remont klatki schodowej, a jest straszna, więc kilka zacierek, kilka płyt OSB i K-G oraz wiadro lub dwa białej farby powinny zdać egzamin.

 

Pozdrawiam

o.

Recommended Posts
Showing 15 comments
 • Magda
  Odpowiedz

  Heloł Olek,
  My uskuteczniamy ocieplanie poddaszy pianą. Ma to dodatkową zaletę, oprócz wady jaką są koszty, „utrwala” dach. Nie napisałam uszczelnia, bo nie robimy tego na dachu dziurawym, a na dzisiaj całym, co ma przedłużyć jego ” całość”.
  Jestem zwolenniczką ogrzewania gazowego jako tańszego w eksploatacji ( co zostawia miejsce na wyższy czynsz) niż elektryczne, choć koszty początkowe są wyższe. Z moich doświadczeń pierwsze pytanie potencjalnego najemcy jest o koszty ogrzewania! Ale przecież Ty i tym wiesz, więc jestem ciekawa Twojego doświadczenia z ogrzewaniem elektrycznym.
  Stan klatki schodowej może odstraszyć wielu najemców, więc pomysł z jej częściowym remontem nie dziwi. Przypuszczam, że w ” Trójmieście ” może być inaczej, ale po naszej stronie częściowy by nie wystarczył :p
  Proponuję, żebyś użył jednak kolorowej farby – nieco drożej, ale na dłużej wystarczy ( biała raz dwa będzie w nieokreślonym, depresyjny kolorze) Kolory, które my stosujemy to żółty, pomarańczowy, oliwkowy, a ostatnio szary ( dla mnie to niewypał, bo jest smutno jakoś i surowo, ale Wojtek jest zachwycony :/)
  A, co do wydzielania kolejnego pokoju to warto rozważyć, jednak to będzie już trzeci, nie drugi 😉 Liczę to tak, że kuchnia otwarta na salon to 1 ( no bo salon, nie?), sypialnia 2, a ten wydzielony z kuchni to już 3. Teoretycznie wyższy czynsz przy 3 pokojach niż przy 2, ale czy wtedy salon można liczyć czy staje się oddzielną kuchnią?
  Powodzenia Olek!

  • Olek
   Odpowiedz

   Dziękuje i potwierdzam – koszt ogrzewania jest istotny dla klientów.
   Niestety w tym budynku gazu nie ma więc to rozwiązanie odpada.

   Co do kolorów klatki – dziękuje za podpowiedź, postaram się zrobić jak najwięcej, tak żeby było sympatycznie a nie apatycznie.

   Pozdrawiam

 • Tomasz
  Odpowiedz

  Nie jestem zwolennikiem piany bo mocno uszczelnia i bez odpowiedniej wentylacji szybko może zagościć grzyb i wilgoć. Unikalbym płyt k-g i zastosowanym tynk wapienny lub wapienno-cementowych (obawa o wilgoc). Nie wiem kto tam mieszkał, ale wygląda to nieciekawie. Bez dokładniejszych oględzin niewiele mogę powiedzieć ale jestem pewien, że pojawi się sporo problemów (mam nieco pojęcia o starym budownictwie).

  • Olek
   Odpowiedz

   Dziękuje za sugestie

 • Łukasz
  Odpowiedz

  A może zastosować pompę ciepła powietrze-powietrze lub powietrze-woda, która dostarczy CWU? Jeszcze opcja z dwoma najprostszymi klimatyzatorami.

  • Olek
   Odpowiedz

   Dziękuję za pomysł. Chyba zbyt drogie rozwiązanie na tą kawalerkę.

 • Łukasz
  Odpowiedz

  A tak poza tematem, to jak się sprawdza boiler elektryczny do cwu?
  Zastanawiam się nad zakupem kawalerki w kamienicy ogrzewanie sieciowe, a woda użytkowa na prąd. Jakieś doświadczenia z takim rozwiązaniem?
  Będę wdzięczny za opinie.

  • Olek
   Odpowiedz

   Nie miałem dotąd problemów z bojlerem, nie obawiałbym się tego rozwiązania zwłaszcza jeśli bojler jest nowy. A ogrzewanie z sieci w kamienicy to duży PLUS.

 • Łukasz
  Odpowiedz

  Dziekuje bardzo.

 • Monika
  Odpowiedz

  Kupiłeś prawdziwą ruinę, jestem bardzo ciekawa tego co uda ci się w niej zrobić w ciągu całego remontu, na pewno będzie super przemiana! Nie mogę się doczekać wyglądu „po”.

  • Olek
   Odpowiedz

   Dziękuję. Chłopak od remontów powiedział mi jedno: „tym razem przesadziłeś!” A efekty jego rac będę relacjonował na bieżąco.

 • Stasia
  Odpowiedz

  Ciekawy pomysł – jestem bardzo ciekawa tego co uda się osiągnąć po skończeniu tego remontu. Ogrzewanie jest ważne, teraz takie mrozy, że na pewno kilka osób będzie miało na uwadze to czego mogą się spodziewać po takim mieszkanku!

 • Skup nieruchomości
  Odpowiedz

  Nasza firma zajmuje się skupem nieruchomości za gotówkę i też zdarzają się takie „cuda”. Jeżeli cena dobra to i nieruchomość robi się atrakcyjna 😉

 • Danuta
  Odpowiedz

  Ciekawa jestem jak idzie? Pewnie remont to droga przez mękę. Trzymam kciuki za efekt końcowy!

  • Olek
   Odpowiedz

   Dziękuję – trzymaj.

   Blogowa inwestycja na razie się zatrzymała. Ekipa za to działa na mieszkaniu, które miało problemy ze stropem (sufitem) z powodu sąsiada. Pisałem o tej ruinie tutaj: http://mojewynajmowanie.pl/katastrofa-budowlana-tuz-tuz/

   W niedziele jadę udokumentować postępy ekipy remontowej – wiem że się dzieje!

Zostaw komentarz