309 stron książki już jest!

 In mojeWynajmowanie.pl

W poprzedni weekend – 25/26 listopada – premierę miała książka „Pomysł do wynajęcia 2”. Wspólne dzieło ponad 20-stu Mieszkaniczników, w tym moje i Tomka założyciela Fabryki Mieszkań.

Książka powstała pod auspicjami Stowarzyszenie Właścicieli Nieruchomości na Wynajem „Mieszkanicznik”, jest to praca zbiorowa pod redakcja Katarzyny Gorzedowskiej liderki Oddziału Stowarzyszenia w Łodzi.

Książka to zbiór opowieści „z życia wziętych”, bez ubarwień, marketingu – kawał na ławę jak to jest z tym wynajmem i zarabianiem na nieruchomościach.

Tutaj znajdziecie wstęp do książki.

Moją historię pisałem jeszcze w styczniu 2017 roku, czyli będąc na etacie, cały proces zbierania materiałów od autorów, korekta i skład książki zabrały około 10 miesięcy, a w tym czasie sporo się zmieniło – szczególnie w moim życiu.

Moja historia opisana w książce zaczyna się tak…

Wybieram podupadłe lokale i wraz z ojcem oraz zaprzyjaźnioną ekipą remontową zamieniam je w mieszkania na wynajem.

Liczę na to, że wspomniane lokale, których zostanę jedynym właścicielem, gdy już spłacę banki kredytujące moje „nieruchomościowe szaleństwo”, wystarczą mi za emeryturę i że nie będę musiał liczyć na ZUS, OFE czy inne tego typu instytucje.

Aktualnie posiadam 9 mieszkań. Każde z nich to osobna historia; o jednym z nich mówiłem już na spotkaniu katowickich Mieszkaniczników, o pozostałych opowiem przy innej okazji. Prowadzę bloga www.mojewynajmowanie.pl, na którym dzielę się moimi spostrzeżeniami, uwagami i nieprzyjemnościami, jakie przytrafiły mi się podczas 7-letniej przygody z nieruchomościami. Chciałbym, aby czytelnicy mogli uniknąć moich błędów i powielić tylko dobre praktyki.

Moja przygoda z nieruchomościami zmotywowała mnie do ugruntowania wiedzy w tym obszarze i do rozpoczęcia szkolenia zawodowego na rzeczoznawcę majątkowego. Skończyłem studia podyplomowe w tym kierunku, zdobyłem uprawnienia zarządcy nieruchomości, a teraz chciałbym rozpocząć praktyki w zawodzie rzeczoznawcy.

Dlaczego mieszkania? Dlaczego wynajem? Po co? Skąd ten pomysł? Dlaczego nie lokata, akcje, fundusze? Te wszystkie pytania usłyszałem już wiele razy. Przybliżę wam mój pomysł na przyszłość i opowiem o tym, czym kierowałem się, inwestując w pierwsze mieszkanie na wynajem.

Ta opowieść to podróż w czasie, bo cofamy się do lat 2009 i 2011, a nawet wcześniej – do 2004 i 2005 roku. Zapraszam was do tej podróży.

Dalszą część mojej historii i wszystkie pozostałe poznacie w książce „Pomysł do wynajęcia 2„. Książkę można zamówić u każdego lokalnego lidera Stowarzyszenia. Dzięki zamówieniu książki na lokalnym spotkaniu „Mieszkanicznika” połowa przychodu z jej sprzedaży trafi do tego Oddziału. Te środki w Oddziale zostaną przeznaczone na organizację coraz lepszych i ciekawszych eventów. Tak więc zamawiamy książki u LOKALNYCH LIDERÓW ODDZIAŁÓW STOWARZYSZENIA, a nie w sklepie internetowym.

Kontakt do kilku Liderów znajdziecie tutaj:

KATOWICE – Radek Rup

BIELSKO BIAŁA – Jan Gisterek

CZĘSTOCHOWA – Monika Balińska

KRAKÓW – Józef Kajta

Pozostałych Liderów znajdziecie na stronie Stowarzyszenia.

PS.

Wczoraj na spotkaniu „Mieszkanicznika” w Katowicach miałem przyjemność podpisać dwie książki dla szczęśliwców, którym udało się ją kupić – uczucie bezcenne 🙂

o.

Recommended Posts
Showing 10 comments
 • Wiktoria
  Odpowiedz

  Słyszałam już o tej książce i zamierzam ją kupić. Czuję, że to będzie bardzo dobra lektura. Sama zaczęłam niedawno interesować się tematem inwestycji w nieruchomości i muszę przyznać, że stało się to moim hobby.

  Pozdrawiam.

 • Rita
  Odpowiedz

  Zdecydowanie polecam; kilka punktów poruszonych, na temat których trudno znaleźć informacje w sieci. Pozdrawiam!;)

  • Olek
   Odpowiedz

   Witam,

   O jakich sprawach trudno znaleźć informacje w sieci?
   Może będę mógł napisać o nich na Blogu.

   Pozdrawiam
   Olek Kiebel

 • Paweł
  Odpowiedz

  Witam gdzie można nabyć książkę pomysł do wynajęcia 2?

  • Olek
   Odpowiedz

   Witam,

   Najlepiej u swojego lokalnego lidera na spotkaniu oddziału Stowarzyszenia MIESZKANICZNIK, np. w Katowicach w każdy ostatni czwartek miesiąca w budynku przy ul. Grażyńskiego 5. Zakup u lidera wspiera fundusze lokalnego Oddziału i umożliwia nam organizację lepszych spotkań.

   Jeśli jesteś z miasta, w którym nie ma oddziału to na stronie www Stowarzyszenia.

 • Aleksandra
  Odpowiedz

  Jeżeli w danym mieście nie ma oddziału Stowarzyszenia to gdzie mogę zakupić książkę?

 • Norbert Tomaszewski
  Odpowiedz

  Także słyszałem o tej książce i właśnie zastanawiam się nad jej zakupem 🙂

  • Olek
   Odpowiedz

   Zapraszam do zakupu, podobno już cały pierwszy nakład został wyprzedany.

 • Paweł Roguszek
  Odpowiedz

  Przyznam że ciekawa inicjatywa a na pewno ciekawa lektura dla wszystkich tych osób, które zamierzają zainwestować w mieszkanie pod wynajem.

Zostaw komentarz