Nasza Nowa Kawalerka

 In mojeWynajmowanie.pl

Właśnie oglądałem program „Nasz Nowy Dom” Katarzyny Dowbor – moim zdaniem super inicjatywa, a jakie tempo remontu. Zanim dojdziemy do takiej skali, że będziemy mogli wyremontować mieszkanie komuś potrzebującemu, chcę się pochwalić filmami z naszego ekspresowego remontu nowej kawalerki.

Po dłuższej filmowej nieobecności, już są – dziś publikuje cztery filmy z remontowego sprintu. Remontujemy 30-metrową kawalerkę, zlokalizowaną na tym samym poddaszu, na którym mam już jedno wyremontowane mieszkanie, o którym pisałem we wcześniejszych wpisach:

https://mojewynajmowanie.pl/remont-kawalerki/

https://mojewynajmowanie.pl/remont-rusza/

Dzięki temu, że remontowana kawalerka jest lustrzanym odbiciem mieszkania, które już dla mnie „pracuje”, Inwestorzy z Fabryki Mieszkań, którzy finansują zakup i remont nie musieli wyobrażać sobie jak będzie wyglądać mieszkanie po remoncie. Po prostu pokazałem im zdjęcia, filmy i wirtualny spacer po wcześniej urządzonej kawalerce, mogłem też pokazać im realne wyniki finansowe, jakie uzyskuje z tej inwestycji. Dobrze było mieć coś takiego bo to co zobaczyliśmy na miejscu mogło niektórych odstraszyć:

Wracając do remontu – tempo sprinterskie bo zaczęliśmy 14 stycznia, a od 1 marca chcemy już wynajmować mieszkanie. Katarzyna Dowbor powiedziałaby, że „taki remont to się robi w 5 dni”– kiedyś na pewno do takiego tempa dojdziemy J. Teraz jednak nie mamy tak dużej ekipy, a nasz „Złota Rączka”, nasze prace remontowe musi pogodzić z regularną pracą na etacie w jednym z dużych marketów budowlanych.

Zakres remontu.

Opisywana kawalerka to już chyba dwudziesty projekt, który prowadzę, a mimo to znów w zakresie remontu pojawiły się nowe prace do wykonania. Ściana oddzielająca mieszkanie od strychu była w tak złym stanie, że po oparciu się o nią mało nie wpadłem do środka, uginała pod najmniejszym naciskiem. Dlatego przed postawieniem stelaża pod płyty KG najsłabsze ściany zostały wzmocnione zaprawą i specjalną siatką z tworzywa.

Skucie tynków i wyburzenie ściany działowej miedzy pokojem i kuchnią pozwoliło ocenić w jakim stanie są ściany.

W niedzielę 14 stycznia rozpoczęły się właściwe prace remontowe, oprócz wzmacniania ścian, ocieplamy je od strony strychu, tak samo strop. Od wewnątrz na ścianach będą płyty KG na stelażu, pod którymi znajdzie się zupełnie nowa instalacja elektryczna oraz wod-kan, w mieszkaniu nie ma gazu więc jeden problem „z głowy”. Oprócz remontu mieszkania przeprowadzimy też metamorfozę części klatki schodowej i strychu.

Po paru dniach prac mieszkanie wyglądało tak:

Za to w czwartek 25 stycznia byliśmy już gotowi do kładzenia kafelek:

Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie jeszcze jak mieszkanie będzie wyglądało plan mieszkania, jaki przygotowaliśmy przed rozpoczęciem remontu.

Na kolejnym filmie mamy już położone kafelki w łazience, kuchni, mamy już nowe okna i parapety, przygotowujemy się do gładzi i malowania:

Jesteśmy coraz bliżej zakończenia „brudnych” prac – już niedługo do mieszkania przyjadą panele podłogowe, listwy, nowe meble kuchenne i AGD oraz pozostałe wyposażenie z IKEA. Tak blisko, że dwa dni po nakręceniu filmu numer 5 kręciłem film nr 6 – mieszkanie jest już pomalowane, panele zaraz przyjadą, meble z IKEA umówione na piątek, AGD też w drodze.

Kolejny film z remontowego sprintu będzie już chyba obrazował wykończone mieszkanie – a to już niebawem.

Pozdrawiam

Olek

 

Recommended Posts
Showing 4 comments
 • Grzegorz
  Odpowiedz

  jest film po zakończonym już remoncie?

 • Konsorcjum Finansowe
  Odpowiedz

  Bardzo ciekawy jestem końcowego efektu 🙂 Sama kawalerka wydaje się super miejscem. Pozdrawiam!

 • Janina
  Odpowiedz

  Wow, niesamowite co udało ci się osiągnąć. Podziwiam twój zapał i pomysłowość w realizacji takich projektów.

Zostaw komentarz