Nowy rok nowe inwestycje!

 In Inwestuj!

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku – wytrwałości w postanowieniach noworocznych i realizacji wszystkich celi zaplanowanych na rok 2018. My zaczęliśmy już 3 stycznia tego roku od podpisania aktu notarialnego kupna 120 metrowego mieszkania, a właściwie dwóch mieszkań.

W środę – pierwszy dzień roboczy naszej Pani Notariusz – Fabryka Mieszkań dokonała zakupu dwóch mieszkań, które w sumie mają ponad 120 m2. Mieszkania znajdują się w Zabrzu przy ul. Dworcowej 8 – czyli w samym centrum miasta. Zabrze – kolebka moich prywatnych inwestycji, kupiłem tu moje pierwsze i kolejne mieszkania, nadal je mam i cały czas się wynajmują. Dlatego zdecydowaliśmy się na inwestycje w tym mieście.

Lokalizacja Zabrze ul. Dworcowa 8 – DO SPRZEDANIA !!!

Centrum miasta, przy tej ulicy mamy Zabrzański Dworzec Główny oraz: 1) nowy budynek Śląskiego Uniwersytetu Medycznego,

2) 1,1 km czyli 13 minut spacerem mamy Śląskie Centrum Chorób Serca,

3) 800 metrów do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego OO. Kamilianów,

4) w drugą stronę 800 metrów (10 minut spacerkiem) do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1.

Wspominam o tym nie dlatego, że chce organizować turnusy lecznicze, czy też noclegi dla osób czekających w kolejkach na zabiegi z NFZ, ale po to aby pokazać Wam potencjał tej lokalizacji jako mini-akademika dla studentów medycyny, którzy od III roku studiów mają praktyki zawodowe właśnie w tych szpitalach, a zajęcia w budynkach ŚUM w centrum miasta. Pierwsze dwa lata spędzają w Zabrzu w dzielnicy Helenka, gdzie większość kawalerek jakie dało się kupić jest już wykupiona przez inwestorów i przygotowana do najmu.

Wróćmy do mieszkania.

Otóż to co kupiliśmy kiedyś było jednym dużym mieszkaniem o ponad 120 m2. Później rodzice dotychczasowego właściciela podzielili je na dwa mieszkania – kawalerkę 36 m2 oraz duże mieszkanie 3 pokojowe 88  m2. Kupiliśmy oba mieszkania, mamy dwie księgi wieczyste i możemy zaoferować Inwestorowi następujące rozwiązania:

 • podział całej powierzchni na pokoje – liczba okien pozwala przygotować 7 dużych pokoi od 12 do 17 m2 każdy;
 • podział mieszkania 3 pokojowego na 5 pokoi i pozostawienie samodzielnej kawalerki;
 • podział całej powierzchni na 5 kawalerek – bardzo zróżnicowanych pod względem powierzchni zaczynając od mikro-kawalerki 12m2
 • aranżacja na kancelarię adwokacką/notarialną
 • aranżacja na gabinety lekarskiej – mini przychodnia
 • podział na ……. Możliwości jest wiele.

Bardzie „wprawieni” z Was zapytają pewnie, czy takie podziały są możliwe? Czy w mieszkaniu jest wentylacja? Czy jest wystarczająca liczba pionów kanalizacyjnych? Odpowiem TAK.

Aktualnie w mieszkaniu mamy 3 kominy spalinowe – z czego do dwóch są podłączone atmosferyczne piecyki gazowe, co najmniej 4 kominy wentylacyjne, dwa piony 110, jeden 75 wszystkie nowe w PCV oraz stary żeliwny pion 75. Mieszkanie znajduje się na drugiej kondygnacji, pod nami są sklepy więc nie przewiduje problemów z wymianą pionów na większe lub dobudowaniem kolejnych jeśli będą potrzebne. W najgorszym razie, jeśli koszty postawiania nowego pionu będą za wysokie dodatkową łazienkę podłączymy za pomocą tzw. młynka.

Interesująca i działająca na wyobraźnię jest nie tylko powierzchnia mieszkań, ale także ich wysokość, 3,4 metra – czyli mamy szanse na ciekawą aranżację wnętrz z wykorzystaniem antresoli. Mamy też balkon, a właściwie otwartą Loggie (balkon „wystaje” poza budynek, Loggia to „wnęka” w zewnętrznej płaszczyźnie budynku), która po podziale wewnętrznych pomieszczeń będzie cieszyła dwa pokoje lub mieszkania – już widzę ogromne przesuwne drzwi zamontowane w miejsce, dotychczasowych i zastępujące okno w drugim pomieszczeniu.

W najbliższym czasie mieszkanie będziemy porządkować – są w nim stare meble, znalazłem też gramofon UNITRA „Bernard” – rozpoczniemy też pozyskiwanie dokumentacji potrzebnej do remontu – np. opinii kominiarskiej, wyceny nowych okien, w miejsce tych które wymagają wymiany.

A teraz kilka fotek z wizyty na nowej inwestycji:

  

   

Oba mieszkania na filmie prezentują się tak:

Mieszkania szukają aktualnie swojego docelowego Inwestora, My nie będziemy go remontować na własny rachunek – w 2018 roku naszym celem jest obrót mieszkaniami, z potencjałem takimi jak to, a nie budowanie portfela mieszkań na wynajem. Docelowy Inwestor  można je od nas kupić i zrealizować jeden z naszych pomysłów lub swój lepszy od Naszych. Może skorzystać z Naszej pomocy przy realizacji remontu lub powierzyć go swoim budowlańcom. Jeśli jesteś zainteresowany/na napisz do mnie prywatną wiadomość przedstawię Ci więcej szczegółów.

UWAGA! Atualizacja.

Jak już wspominałem kupiliśmy dwa mieszkania o powierzchni ponad 120 m2, które kiedyś było jednym duży, a później rodzice dotychczasowego właściciela podzielili je na dwa mieszkania – kawalerkę 36 m2 oraz duże mieszkanie 3 pokojowe 88  m2. Dzięki temu mamy dwie księgi wieczyste, a to pozwoliło nam na szybkie  PODPISANIE UMOWY PRZEDWSTĘPNEJ SPRZEDAŻY MNIEJSZEGO MIESZKANIA – ZADATEK JUŻ JEST NA NASZYM KONCIE! Teraz zabieram się za większe mieszkanie, lokalizacja w samym centrum Zabrza, aż prosi się o to, aby urządzić tam gabinety, biura, może kancelarię notarialną lub coś równie użytecznego.

Mnie natomiast najbardziej korci urządzenie w tym mieszkaniu 3 samodzielnych segmentów mieszkalnych – wszystko na jednej Księdze Wieczystej. Mamy wystarczającą liczbę pionów kanalizacyjnych i kominów wentylacyjnych, co pozwoli podzielić duże mieszkanie na 3 mniejsze i zaoferować je 3 różnym najemcom – zamiast jednemu wynajmującemu całe mieszkanie. Moja wizja prezentuje się tak:

 Z dużego pokoju i łazienki po lewej stronie mieszkania powstanie pierwszy segment. Po prawej stronie pokój otrzyma dostęp do nowo-powstałej łazienki zaraz za ścianą, w dotychczasowej kuchni – kiedyś te pomieszczenia były połączone drzwiami, więc tylko odkryjemy ten otwór i wstawimy nowe drzwi, bez naruszania ściany nośnej – tak powstanie drugi segment. Ostatni segment powstanie z powierzchni pokoju nr 3 oraz kuchni, ten segment będzie miał dostęp do dużej klimatycznej loggi z olbrzymimi drzwiami balkonowymi.

Już nie mogę doczekać się realizacji tego pomysłu z przyszłym Inwestorem – oczywiście jeśli podzieli mój entuzjazm do takiej metamorfozy.

 

Pozdrawiam

Olek

Recommended Posts
Showing 5 comments
 • Centrum Pożyczek 360
  Odpowiedz

  Pozostaje więc tylko życzyć powodzenia w 2018 🙂 Inwestycje fajnie się zapowiadają, mam nadzieję, że na blogu będzie o nich dużo postów. Pozdrawiam!

  • Olek
   Odpowiedz

   Będę starała się na bieżąco pisać – to jedno z noworocznych postanowień 🙂

 • HomeBroker.pl
  Odpowiedz

  Gratuluję obu inwestycji i zakupów 🙂 Oby wszystkie wasze plany związane z obrotem nieruchomościami się spełniły.

  • Olek
   Odpowiedz

   Dziękuje w imieniu swoim i całej FabrykaMieszkan.eu

 • Fabian Niewiadomski
  Odpowiedz

  Wszystko brzmi naprawdę dobrze! Mam ogromną nadzieję, że wszystkie Wasze plany się spełnią 🙂

Zostaw komentarz