Pierwsza Blogowa Inwestycja – remont rusza!

 In mojeWynajmowanie.pl

W grudniu opisywałem kolejną ruderkę, która trafiła do mojego portfela. Idzie odwilż i wiosna, a my zaczynamy remont. Co tydzień zobaczycie nową relację z remontu. Będą zdjęcia, filmy i SPACERY WIRTUALNE po „placu boju”.

Dla przypomnienia, cały grudniowy tekst jest tutaj. Od tego czasu działo się niewiele:

Elektryka reaktywacja –  okazało się, że wszystkie kable, nawet ten doprowadzający prąd od licznika z półpiętra do lokalu zostały rozszabrowane. Elektryk musiał poprowadzić nową instalacją od skrzynki bezpiecznikowej na półpiętrze, aż do mojego lokalu na poddaszu. Następnie wyposażony w druk ”Zgłoszenie gotowości instalacji do przyłączenia​” pobrany ze strony TAURON i wypełniony przez elektryka – UWAGA załącznikiem do druku musi być xero ważnych i opłaconych uprawnień elektryka – udałem się do BOK w M1 Zabrze i podpisałem umowę na dostawy prądu do mieszkania.

Grzybobranie – tak pieszczotliwie nazwaliśmy prace chłopaków, którzy przez cały weekend skuwali wszystkie tynki w mieszkaniu i usuwali wszystko co „żywo” w tynkach i w lokalu. Teraz czeka ich wyniesienie kilku ton gruzu z drugiego piętra do zamówionego kontenera stojącego za budynkiem. POWODZENIA, wierzę w Was!

Spacer wirtualny – przy tym projekcie będziecie mogli oglądać postępy prac nie tylko poprzez zdjęcia i filmy, ale także spacery wirtualne. Zrealizuje je zaprzyjaźniona katowicka firma 4home, która specjalizuje się miedzy innymi w tego typu usługach.

Zorganizujemy to w taki sposób, że dokumentowane będą poszczególne etapy remontu, aż do finalnego efektu. Zobaczycie jak zmienia się remontowana nieruchomość. Co ciekawe – każdy kto czyta Bloga na urządzeniu mobilnym (smartfon) i ma okulary VR, będzie mógł przespacerować się po mieszkaniu. Zobaczyć „moimi oczami” cały remont, zerknąć w każdy zakamarek. Szkoda tylko, że nie poczujecie własnymi nozdrzami zapachów remontu.

Tym, którzy czytają tradycyjnie – przy komputerze – 4home też dostarcza ciekawych doznań. Dzięki mojej współpracy z nimi, poznacie ten remont jak jeszcze żaden inny.

Spacer wirtualny po „ruderce” część I.

Spacer wirtualny po remoncie część II.

Jeśli interesuje Was jak wyglądają dotychczasowe dokonania 4home – zapraszam na stronę WWW albo do polubienia ich strony na FB.

Będziecie wówczas informowani na bieżąco o nowych realizacjach.

Kilka najnowszych realizacji 4home, które przekonały mnie do współpracy:

Apartamenty Activpark – Katowice, osiedle Tysiąclecia

Kawalerka – Katowice, osiedle Tysiąclecia

Dom – Katowice, Kostuchna

UWAGA! Specjalnie dla czytelników tego bloga RABAT 20% na hasło „Rabat 20% – MojeWynajmowanie” udzielony przez 4home  na wykonanie wirtualnego spaceru. Aby otrzymać rabat trzeba skontaktować się w najbliższy weekend 25-26 luty 2016 z 4home i w formularzu kontaktowym, podać swoje dane kontaktowe, hasło i krótki opis nieruchomości/miejsca wykonania wirtualnego spaceru.

Karta kredytowa – przed rozpoczęciem remontu i zakupów materiałów budowalnych zamówiłem kartę kredytową z bonusem – voucherem 400 zł na zakupy w MALL.pl Poprzednio „wpadł” mi tablet, teraz 400 zł na zakupy, czemu nie, zwłaszcza, że z kart można w miarę łatwo się „wyplątać”.

 

Wracając do inwestycji.

Zmodyfikowałem docelowy plan mieszkania. Drzwi do łazienki, z sypialni powędrowały do przedpokoju. Dla przypomnienia rozkład pomieszczeń przed:

Mieszkanie po remoncie będzie miało taki rozkład:

W poprzednim wpisie pytałem was tez o kilka rozwiązań, jakie chce zastosować w tym mieszkaniu:

 • Ogrzewanie „hybrydowe” – czyli elektryczne, ale wspomagane nowoczesną kozą, która stanie w salonie.

Ogrzewanie elektryczne – tu zastosuje droższe, ale bardziej efektywne inercyjne ceramiczne grzejniki elektryczne. To coś jak „odchudzony” piec akumulacyjny – nie waży 200 kg i nie zajmuje pół pokoju, ale ma ceramiczny rdzeń, który akumuluje ciepło np. nocą gdy taryfa za energię jest tania i oddaje je za dnia.

Nowoczesna koza – piec wolnostojący – w tym temacie zapoznałem się już z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Na chwilę obecną kominiarze nie wydali zgody na zamontowanie kozy z podłączeniem do wspólnego komina dymowego. Tak więc „doktoryzuję” się dalej z przepisów dotyczących pieców i kominów.

 • Ogrzewanie podczerwień – na ostatnim Kongresie Mieszkanicznika poznałem inwestorów, którzy do ogrzania swojego mieszkania użyli paneli na podczerwień, inny zastosował nawet matę na podczerwień do ogrzewania podłogowego. W tej chwili panel na podczerwień pracuje w mieszkaniu mojego Ojca – zobaczymy jak się sprawdzi i może zastosuje to rozwiązanie u siebie.

Nadal będę obserwował jak sprawdza się u Ojca. Ja montuje elektrykę opisaną jak wyżej.

 • Ocieplenie pianą – kamienica, w której znajduje się lokal jest zabytkiem i nie jest w żaden sposób ocieplona, nawet dach nie ma izolacji, a ja mam dostęp do niemal wszystkich ścian od zewnątrz (od strony stryszków i klatki schodowej) i stropu.

Ocieplamy wszystko wełną mineralną. Wełna umożliwia „oddychanie” ściany, nie ryzykuję z technologią, której nikt ze znajomych nie sprawdził.

 • Ocieplenie od wewnątrz ściany szczytowej (tej z oknami od podwórka) – aby całe mieszkanie było w jakiś sposób docieplone, ścianę szczytową ocieplimy od wewnątrz bloczkami ytong. W ten sposób koszty ogrzewania powinny być wyraźnie niższe niż w mieszkaniu bez ocieplenia.

Tu też zmiana, użyjemy wełny mineralnej, schowanej pod płytami K-G. Będzie szybciej, łatwiej – nadal skutecznie i efektywnie.

Kolejne spacery wirtualne, zdjęcia i filmy już niebawem.

o.

Recommended Posts
Showing 4 comments
 • Michał Jakubiak
  Odpowiedz

  Ciekawy artykuł. Bardzo jestem zainteresowany ogrzewaniem na podczerwień. U siebie mam ogrzewanie nadmuchowe-podłogowe. Ale nie do końca mi odpowiada i planuję to zmienić. Jakiego rzędu nakładu wymaga zainstalowanie ogrzewania tego typu w mieszkaniu 147 m2? Czy mógłbym uzyskać więcej informacji jak sprawdza się ta raczkująca technologia w praktyce?

  • Olek
   Odpowiedz

   Witam,

   Na pewno http://infrapanel.pl/ są w stanie przygotować kalkulację na takie ogrzewania na prawie 150 m/kw.
   My zastosowaliśmy jeden panel za 1200 zł na pokój około 20 m/kw.
   Najemcy mieszkają dopiero pierwszy miesiąc i nie mam jeszcze wyrobionej opinii o tym źródle ciepła.

   pozdrawiam

 • Dan
  Odpowiedz

  jak mnie stresują remonty. Chyba tak samo jak cieszy efekt już po 🙂 szczególnie jak wszystko pójdzi zgodnie z planem

 • Alicja
  Odpowiedz

  Też mnie to czeka, przerażenie w oczach ale i ekscytacja!! 🙂

Zostaw komentarz